دسته مطلب : مطالب اصلی

فعالیت های جانبی

اردو های آموزشی نوای مهر تاک
پس از برگزاری چند اردوی( دریاچه چیتگر) ،گروه تحقیق و پژوهش مرکز تصمیم به برگزاری اردوهای هدفمند به منظور آموزش غیر مستقیم در حوزه های مختلف همراه با ثبت رفتارها و عکس العمل های کودکان و نوجوانان نموده است .در این راستا اولین اردو از سلسله اردو های محیط زیستی خود را در تاریخ ۹۵/۶/۴ در باغ وحش ارم برگزار نمود
هدف برگزاری این اردو :
نهادینه شدن حس احترام و مسئولیت نسبت به زمین و طبیعت
تقویت و حمایت از خلاقیت و عملکرد ادراکی در بچه‌ ها
مراقبت از حیوانات و اثرات مخرب عدم صرفه جویی در مصرف آب

کودکان با بر سر گذاشتن کلاهایی باشعار هایی که حاوی پیام های زیر بود اقدام فرهنگ سازی در سطح باغ وحش نمودند
حیوانات غذای خودشان را دارند از غذای خودمان به آنها ندهیم
آب گنحینه دیروز، ثروت امروز, رویای فردا

هنر درمانی
هنر بهترین راه و خروجی برای برون ریزی حالات درون افراد می باشد اگر این برون ریزی هدفمند هدایت شود منجر به بهبود وضعیت روانی و درمان افراد خواهد شد. هنردرمانی تلفیقی از هنر و روانشناسی است که بارزترین ویژگی این روش درمانی برون ریزی تعارضات روانی و ناکامی بی واسطه کلام و گفتار اتفاق می افتد. که توسط هنر درمانگر انجام میشود.در این شیوه مقاومت هایی که افراد در بیان حالات و احساسات و عواطف خود بروز میدهند، از بین می رود و در نتیجه دست یافتن به حالات درونی افراد آسان تر صورت می پذیرد.
اهداف مقدماتی: ارتقاء کیفیت سلامت روان کودکان
اهداف غایی: تخلیه هیجانات منفی کودکان، کاهش سطح خشم، کاهش سطح اضطراب، افزایش خلاقیت، افزایش توجه و تمرکز، افزایش عزت نفس، کاهش اضطراب جمع و اجتماعی تر شدن، بهبود عملکرد در کارهای مشارکتی و لذت بردن از خلق آثار هنری خوشان که همه این مولفه ها بر ارتقاء کیفیت سلامت روان کودکان موثر می باشد.
بازی با بادکنک درعین جذابیت و سرگرمی، این بازی بسیار کمک کننده به تخلیه هیجانات منفی و تخلیه خشم در کودکان می شود همچنین با طراحی الگویی هدفمند برای افزایش توجه و تمرکز در کودکان از این قبیل بازی ها کودکان بسیار جذاب و سرگرم کننده است می توان بهره برد.

نوشتار خلاقانه

اهداف مقدماتی: یافتن استعدادهای هنری و به طور ویژه ادبی کودکان
اهداف غایی: کمک به پرورش و هدایت استعداد و علائق کودکان، معرفی هنر و ادبیات به عنوان ارزش های متعالی به کودکان و خانواده ها و جهت دهی آنان به سوی نگرشی متفاوت به فرهنگ، استفاده از وجه درمانی و تربیتی هنر و ادبیات جهت اعتلای سطح روانی و ذهنی کودکان، تزریق فرهنگ و ادبیات به خانواده ها و قشر محروم ازآن، یافتن کودکان شاعر، داستان نویس، منتقد و نقاش و همراهی قدم به قدم با آنان تا سطح خویش یابی وخود سازی و تلاش جهت معرفی استعدادهای پرورش یافته به جوامع هنری و فرهنگی در سطح ملی و جهانی، چاپ آثارو درنهایت یاری جستن از آن ها جهت انتقال پیام های زیستی و شرایطِ اجتماعی و فردیشان به جامعه و بهره جستن از خود کودکان جهت ترویج و تقویت هنر و فرهنگ در سطح خانواده، مدرسه و مناطق زیستی شان.
پیشنهاد: برگزاری کلاس های داستان و شعر خوانی برای مادران، (و در صورت امکان پدران)، جهت تقویت وجه حمایتی از کودکان، بالا بردن سطح فرهنگی جامعه ی محله و حذف تعارضات احتمالی میان کودکان ِ هنرمند و خانواده ها، تشکیل کلاس های متمایز به تفکیک استعداد و علائق و گروه سنی کودکان، توجه ویژه به جذب نوجوانان و جوانان و جهت دادن آنان به این افق.

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .

نماد ها

symbol

اطلاعات تماس

آدرس: خیابان مولوی خیابان رئیس عبدالهی خیابان اردستانی انتهای خیابان پیرمرادی نبش کوچه عباسی پلاک 14

تلفن: 55571018 - 55807120